Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Home / Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Hızla büyüyen sosyal paylaşım sitesi Instagram insanlar için bir gelir kaynağına dönüşmüş durumda. Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyüme ivmesi artan sosyal paylaşım sitesi, kullanıcılarına takipçi sayısına göre ciddi meblağlar kazanma fırsatı veriyor. Resim paylaşım platformu olan site yakın zamanda eklenen video ekleme özelliği ile daha da fazla büyüdü. En iyi para kazanma yolları arasında İnstagram’dan para kazanmak ilk sıralarda gelmektedir. Bu yazımızda size bu devasa platformu kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

İlk olarak dikkat çekmeniz gereken Instagram sayfanızın linkinin akılda kalıcı kısa bir link olmasıdır. Bu şekilde sizi takip eden kişilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Sayfanızın ismini belirledikten sonra kendinize işinizle alakalı bir logo belirlemelisiniz. Bu logoyu internet üzerinden ücretsiz ulaşabileceğiniz logo maker programları kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Instagram kullanarak para kazanabilmek için en önemli etken takipçi sayınızın çok olmasıdır. Hangi işi yapacak olursanız olun takipçi sayınız kazancınızı etkileyen en önemli etkendir. Takipçi sayınızı arttırmak için sayfanızı tanıtan, yaptığınız işin anlatan kısa videolar ekleyin. Takipçilerinizin sayfanız hakkındaki olumlu geri dönüşlerini sayfanız üzerinden paylaşın. Hangi amaçla instagramı kullanıyorsanız kullanın yapmanız gereken en önemli şey bir hastag oluşturmaktır. Bu sayede işinizle ilgili geri dönüşleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

kpk-slider_0004_money1

Yukarıda bir instagram sayfasını nasıl oluşturacağımızdan ve takipçi sayımızı nasıl arttıracağımızdan bahsettik. Sayfamızı oluştururken hangi işe yöneleceğimizi en başında belirlememiz gerekir ve bu işin hedef kitlesine dönük çalışmalar yapmalıyız. Instagram üzerinden para kazanabileceğimiz pek çok iş türü vardır. Öncelikle kendinize has özel bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle bu alana yönelmelisiniz. İnsanlar sizi keşfettikçe takipçi sayınız hızla artacak ve artık sponsorlu olarak yayınlayacağınız resim ve videolardan ciddi paralar kazanabileceksiniz. Fakat instagramdan herkes para kazanabilir çok özel bir yeteneğiniz olmasına gerek yok. Instagram kullanarak takipçilerinize satış yaparak iyi para kazanabilirsiniz. Kıyafet, takı, ayakkabı aklınıza her ne geliyorsa instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Satacağınız ürünle ilgili takipçilerinizin ilgisini çekerek içerikler hazırlamalısınız. Fiyat konusunda şeffaf olmalısınız. Müşterilerinizde güven oluşturmak en önemli unsur. Takipçilerinizin size duyduğu güven ne kadar artarsa sizi arkadaşlarına tavsiye etme olasılığı ve dolayısıyla daha çok para kazanma ihtimaliniz artacaktır.